Лікування бджолиною отрутою: покази та протипокази

Всі ми з дитинства пам'ятаємо неприємне відчуття після укусу бджоли. Біль, почервоніння та опухлість місця укусу - спогади, звичайно, не з найкращих. Однак хто б міг подумати, що бджолина отрута є корисною для здоров'я та успішно використовується у такій галузі народної медицини як апітерапія.

Бджолина отрута, або апітоксин (від грецького «аpis» — бджола і «toxin» — отрута) являє собою безбарвну прозору рідину з характерним запахом, що нагадує аромат меду, і гірким пекучим смаком. Вона складається з таких хімічних елементів: білки, жири, амінокислоти, глюкоза, вуглеводи, вітаміни та ін.

Дія бджолиної отрути на організм

Реакція на отруту у кожної людини індивідуальна. Це залежить і від особливостей організму, і від дози отрути. Місце укусу червоніє, набрякає, з'являється біль. Коли отрута потрапляє у організм, він починає активну боротьбу з нею, одночасно пригнічуючи віруси та бактерії. Отрута розширює артерії і капіляри. При систематичному введенні апітоксину у організм виробляється стійкість до отрути.

Бджолину отруту використовують при боротьбі з такими захворюваннями: бронхіальна астма, гіпертонічна хвороба, ревматизм, подагра, анемія, вади слуху, слабкий імунітет, безпліддя, радикуліт, шкірні захворювання, грип, анорексія, захворювання нервової системи, запалення райдужної оболонки ока, варикозне розширення вен тощо.

Застереження: коли не варто використовувати бджолину отруту

Не варто використовувати бджолину отруту людям, у яких є пухлини, спостерігається підвищена температура тіла та які мають захворювання серця, сечової системи, хворіють на туберкульоз і цукровий діабет.

Кожний організм індивідуальний, тому реакція на бджолину отруту різна. У легких випадках може спостерігатися слабке нездужання, головний біль, підвищена температура, поява висипки; у важких — прояви блювоти, пронос, задишка, падіння артеріального тиску, втрата свідомості.

Отруєння від бджолиної отрути буває рідко. Смертельна доза апітоксину — приблизно 500 укусів. Смерть наступає від паралічу дихального центру.

Використання апітоксину у косметології

Бджолину отруту використовують у косметології для приготування масок, кремів, губних помад, мазей. Бджолина отрута є відмінним регенератором тканин, розгладжує зморшки, підсилює метаболізм.

Бджолина отрута — своєрідна речовина, що допомагає боротися з багатьма хворобами. Та варто пам'ятати, що кожний організм по-своєму сприймає її дію. Тому перед застосуванням необхідна консультація лікаря.

Проконсультуватися з професійним апітерапевтом пропонує Апіцентр Білозір'я. Також у нас можна придбати високоякісні продукти бджільництва. Доставка Новою Поштою або самовивіз.